Güvenlik Kamera Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri

Hayatı daha pratik bir hale getiren akıllı evler, birbirleriyle iletişim kurabilen cihazları etkin bir şekilde kullanabilmenize olanak tanır. Ev içindeki odalardan ya da İnternet aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinden evinizdeki elektronik eşyaları çalıştırabilir, durdurabilir veya ileri bir tarih için programlayabilirsiniz. Uzak bağlantı kurarak evinizde yer alan sabit kameralara ulaşabilir ve oda, teras, bahçe, balkon gibi alanları canlı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Nedir?

Akıllı ev sistemleri; aydınlatma, ısıtma, güvenlik, iklimlendirme ve görüntüleme sistemleri gibi birbirinden bağımsız birimleri ve cihazları ana kontrol ünitesi ile birbirine bağlayan yazılımlar ve donanımlar bütünü olarak tanımlanabilir. TV, bilgisayar, oyun konsolu, tablet, ses ve multimedya sistemleri tarzındaki cihazlar da akıllı teknoloji platformu üzerinden kolaylıkla yönetilebilir. Akılı ev sistemleri sayesinde hayatımız kolaylaşacak ve daha rahat bir yaşam sürebileceğiz.

Akıllı Ev Ürünleri

Akıllı Ev Ürünleri Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır?

Akıllı asistan ve uzak bağlantı birimleri ile donatılan akıllı ev sistemleri, kendi aralarında iletişim kuran bağlantı mekanizması ve çeşitli protokoller arasında geçiş yapabilir. Çoğu ürün, genellikle dört ana protokolden (cihazlar arası iletişim aracı) birini üzerinde taşır ve bunların hepsi; İnternet, telefon ve cep telefonlarıyla uyumlu olarak çalışır.

EnOcean, UPB, X10, Z-Wave ve İnsteon gibi popüler protokoller ile uyumlu olarak çalışan akıllı ev sistemleri, ileri teknoloji cihazları ve elinizin altında bulunan tüm elektronik ürünleri uzaktan çalıştırabilmenizi mümkün hale getirir. Aynı protokolü kullanan cihazlar, bütçenize uygun ürünleri ve donanımları da ana bağlantı sistemi üstüne ekleyebilmenize olanak tanır.